Yeni Merkez Bankası Başkanı’ndan Gaye Erkan sorularına yanıt yok

Hafize Gaye Erkan’ın ‘görevden affını istemesi’ sonrası göreve gelen Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Erkan’la ilgili soruları “Enflasyon konuşmak için toplandık” diyerek cevapladı.

İstifa eden Hafize Gaye Erkan’ın kiralardan şikayet ederek geçinemediği yönündeki açıklamasını hatırlatarak “Siz geçinebiliyor musunuz?” sorusu yönetildi. Ancak Karahan soruya yanıt vermedi.

Karahan aynı gazetecinin, bir personelin Erkan’ın babası tarafından Merkez Bankası’ndan kovulduğu yönündeki iddiasına ilişkin, “Atılan personel konusunda herhangi bir işlem yapacak mısınız?” sorusunu da cevapsız bıraktı.

Gaye Erkan ile ilgili soruların ardından Karahan, “Söylediğim gibi burada enflasyon konuşmak için toplandık, dolayısıyla diğer sorularınızı cevaplamayacağım. Enflasyona yönelik, rezervlere yönelik sorularınız olursa tabii ki konuşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Eski Merkez Hafize Gaye Erkan, İstanbul’da ev bulma konusundaki zorluklarını dile getirerek “Pahalılıktan ötürü ev bulamadık. Annemlerin yanına taşındık, onlarla birlikte yaşıyoruz” demişti.

(EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x