Sony’nin PSVR2 Üretimini Duraklattığı Söyleniyor

Sony’nin PlayStation VR2 (PSVR2) sanal gerçeklik başlığının üretimini duraklattığı ileri sürüldü. Bloomberg‘in haberine göre şirket, PlayStation 5 oyun konsolu için PSVR2 cihazını şu üretmiyor.

Sony, PSRV2’yi ilk olarak Şubat 2023’te 550 dolar fiyatla piyasaya sürdü. Öte yandan, o zamandan beri sanal gerçeklik başlığının satışlarının düşük olduğuna dair haberler var. Bloomberg, Sony’nin piyasaya sürülmesinden bu yana 2 milyondan fazla PSVR2 ürettiğini söylüyor ancak satışların zayıf olması şirketin başlığın satılmayan envanterini elden çıkarana kadar ürünün üretimini duraklatmasına neden olduğunu söylüyor.

Birkaç hafta önce Sony, PSVR2’ye PC VR oyunları oynama desteği eklemeye çalıştığını duyurdu. Şirket, “bu desteği 2024’te kullanıma sunmayı” umması dışında bu plan hakkında daha fazla ayrıntı sunmadı. Görünen o ki bu da şirketin PSVR2’ı PC kullanıcılarına da satmak istemesinden kaynaklanıyordu. Başlığın fiyatının yüksekliği de satışların zayıf kalmasının bir nedeni olabilir.

PSVR2’nin üretiminin geçici olarak durdurulduğuna ilişkin haberler, Sony’nin PlayStation bölümü için en son kötü haber olarak karşımıza çıkıyor. Sony, en son mali raporunda, PS5 konsolunun mevcut mali yılda dünya çapında önceden tahmin edilen 25 milyon adet yerine 21 milyon adet satacağını duyurmuştu. Ayrıca şirket Şubat ayında dünya çapındaki PlayStation bölümünden 900 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Bu kesintiler arasında çoğunlukla PSVR oyunları üzerinde çalışan Sony’nin Londra stüdyosunun tamamen kapatılması da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x