Microsoft Clipchamp, Ses Kaydı ve Metinden Konuşmaya Düzenleme İyileştirmeleri Kazanıyor

Office Insider blogu, Microsoft Clipchamp kullanıcılarına sunulan ses kaydı ve metinden konuşmaya düzenleme iyileştirmeleri gibi yeni ses özelliklerini duyurdu.

Öncelikle ses kaydı yeniliği, kullanıcının videolarına bir ses kaydı eklemesine olanak tanıyor. Kullanıcılar uygulamanın Kaydet ve Oluştur sekmesindeki Ses seçeneğine tıklayarak 30 dakikaya kadar uzunluktaki ses kliplerini kaydetmeye başlayabiliyorlar. Kayıt tamamlandıktan sonra ise uygulamanın zaman çizelgesinde düzenlemeler yapılabiliyor. Bu özellik tüm bireysel hesap kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Clipchamp ayrıca, metinden sese özelliğinde de bazı iyileştirmelere sahip. Artık bir metinden konuşmaya parça öğesi eklenebiliyor ve ardından özellik panelinden dili, sesi, duyguyu, perdeyi değiştirilebiliyor ve senaryoyu düzenleyebiliyorsunuz.

Ek olarak uygulama, kullanıcıların metinden konuşmaya sesin hızını değiştirmesine de olanak tanıyor. Bu özellik artık tüm bireysel Clipchamp hesapları için mevcut ve ticari hesaplar için de kullanıma sunulmaya başlandı.

Microsoft, sessiz kaldırma adı verilen yeni bir Clipchamp ses özelliğini de açıkladı. İçinde uzun süre ses olmayan bir ses parçanız varsa, bu özellik parçanızın bu sessiz kısımlarının bir kısmını veya tamamını otomatik olarak kaldırıyor. Bu, Şubat ayının ilerleyen günlerinde bireysel Clipchamp hesapları için herkese açık bir ön izleme olarak sunulacak. Özellik, herkese açık ön izleme test döneminden çıktığında sadece Clipchamp Premium aboneleri için kullanılabilir olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x