Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Manisa’da

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa Büyükşehir Belediye bütçenin yüzde 40’ının yatırımlara ayrılmasının muazzam bir şey olduğunu belirterek, kaynakların eser anlamında millete dönmesinin önemine vurgu yaptı.

Bir dizi programa katılmak üzere Manisa’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa temasları kapsamında önce Manisa Valisi Enver Ünlü’yü ardından da Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Manisa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Vestel Fabrikasında incelemelerde bulunan Bakan Şimşek daha sonra sanayicilerle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Şimşek daha sonra Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında iş dünyası ile buluştu.

Vali Ünlü’ye ziyaret

Bakan Şimşek ilk ziyaretini Manisa Valisi Enver Ünlü’ye gerçekleştirdi. Valilik girişinde Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal tarafından karşılanan Bakan Şimşek Manisa Valiliği şeref defterini imzaladıktan sonra valilik makamında Manisa Valisi Enver Ünlü’den şehir hakkında bilgi aldı.

Büyükşehire övgü

Bakan Şimşek, ardından Manisa Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti. Başkan Cengiz Ergün, üst yönetim kadroları ve daire başkanları tarafından karşılanan Bakan Şimşek, sonrasında Başkan Cengiz Ergün ile bir araya geldi. Ziyarette Manisa Valisi Enver Ünlü, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti MKYK Üyesi Doç. Dr. Ayşe Nevin Sert, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner yer aldı.

Başkan Ergün’ü tebrik etti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ziyarette ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin şeref defterini imzaladı. Ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 17 ilçede hayata geçirdiği, devam ettiği ve yapılması planlanan projeleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleşen bütçe rakamları ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Cengiz Ergün, 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçe disiplininde hep üst sıralarda yer aldıklarını kaydetti. Başkan Ergün, Manisa’nın Büyükşehir olmasının ardından geçen 10 yıllık sürede de gerçekleşen bütçe miktarının yüzde 40’ının yatırıma ayrıldığını ifade etti. Bütçenin yüzde 40’ının yatırıma ayrılmasının muazzam bir şey olduğunu kaydeden Bakan Mehmet Şimşek, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kaynakların eser anlamında millette dönmesi çok önemli. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek, Manisa Organize Sanayi Bölgesinde binlerce insana istihdam sağlayan Vestel Fabrikasında da basına kapalı bir inceleme turu gerçekleştirdi. Bakan Şimşek Vestel ziyaretinin ardından Manisa OSB Toplantı Salonunda sanayici işadamlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Manisa TSO’da iş insanlarıyla buluştu

Bakan Şimşek, OSB ziyareti sonrası Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Burada Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu tarafından çiçekle karşılanan Bakan Şimşek, burada da Manisa iş dünyası ile buluştu. İş insanlarının sorun ve taleplerini dinleyen Bakan Şimşek, yaptıkları çalışmaları paylaştı. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x